Kõrgliiga mehed kindlustasid koha play-off turniiril

Laupäeval oli Balteco Eesti võistkondlike lauatennise meistrivõistluste kolmas mängupäev. Tallinnas, Kristiine spordhallis mängisid naiskonnad, kõrgliiga-, I liiga- ja II liiga meeskonnad. III ja IV liiga mängisid Suure-Jaanis. 

Kõrgliigas mängiv Viljandi LTK Sakala meeskond mängis koosseisus : Rivo Saaremäe, Timo Teras ja Kert Villems  (mängiv treener). Kahjuks puudus seekord meie võõrleegionär Huy Chau Dinh . Meie meeskond alistas Tartu SS Kalevi meeskonna  tulemusega 4 : 1, Rakvere SK Pinx meeskonna samuti 4 : 1, Narva LTK Narova meeskonna 4 : 1. 

Viimases kohtumises pidime tunnistama Mustvee LTK 4 : 0 üleolekut. Kindlasti oli viimases kohtumises tegemist ka psühholoogilise teguriga – nimelt oli meie meeskond juba enne seda kohtumist kindlustanud endale koha nelja tugevama hulgas ehk ply-off turniiril. Meie kõrgliiga meeskonna väga tugev algus on loonud olukorra, kus enne põhiturniiri viimast mängupäeva ollakse juba nelja tugevama hulgas. 26.märtsil tomuval põhiturniiri viimasel mängupäeval kohtub meie meeskond kolme tugevamaga , kelleks on Maardu LTK I meeskond, Tallinna LTK Kalev ja Maardu LTK II meeskond. Kui Maardu klubides mängivad Soome meister, Leedu nr.2 ja mitu Venemaa tugevat mängumeest, siis Tallinna Kalev võtab tagataskust Eesti edetabeli nr.1 ja 2 : Vallot Vainula ja Aleksandr Smirnovi. 

Nimelt lõpeb selleks ajaks Saksamaa liigas hooaeg ja mõlemad mehed võivad peale seda osaleda kus tahes võistlustel. Hooaja jooksul nad teiste riikide meistrisarjades kaasa mängida  ei tohi. Meie meeskonda tuleb juba kolmandat hooaega toetama Soomes elav Vietnami kodanik Huy Chau Dinh. Sellest hoolimata nõuab medal väga suurt eneseületamist. Vaadates neid play-offi jõudnud meeskondade koosseise võib öelda, et medali hind on umbes 5000,- eurot. Kahjuks on Sakala meeskonna eelarve umbes poole väiksem.                                                                             

Esilligas mängib Viljandimaalt kaks meeskonda : Viljandi LTK Sakala II meeskond ja Suure-Jaani LTK Lehola 2005 meeskond. Viljandi LTK Sakala II meeskond mängis seekord koosseisus : Raini Rsäko, Kert Perkmann ja Rainer Valo. Meie esiliiga meeskond võitis tulemusega 4 : 3 LTK Lauatennisekeskus meeskonda ja sama tulemusega ka Pärnu-Jaagupi LTK I meeskonda.Tulemusega 4 : 0 alistati Haiba SK meeskond ning 4 : 1 Suure-Jaani LTK Lehola -2005 meeskond. Teine esiliigas kaasa tegev Viljandimaa meeskond Suure-Jaani LTK Lehola 2005 mängis seekord koosseisus: Kalev Sengbusch, Sören Rothberg ja Ott šeffer. Meeskond kaotas kolm kohtumist ning võitis ühe. Peale põhiturniiri kolmandat mängupäeva on Viljandi LTK Sakala II meeskond 20 punktiga jagamas 2.-3. kohta ja Suure-Jaani meeskond on 14 punktiga 6.kohal.                                                                                                                                     

Kolmandas liigas esindab Viljandimaad Viljandi LTK Sakala/Bed Factory Sweden meeskond. Meeskond kogus kolmandal mängupäeval kolm võitu ja ühe kaotuse ning see annab võistlustabelis kolmanda koha. Neljandas ehk ´´rahvaliigas´´ osaleb 15 meeskonda, nende hulgas ka Suure-Jaani LTK Lehola-2005 II meeskond. 

Seekord tuli meeskonnal vastu võtta neli kaotust ja see annab tabelis 7.-8. Koha. Balteco Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel mängitakse põhiturniiri viimased kohtumised 26.märtsil. 23.aprillil toimuvad play-off kohtumised ning üleminekumängud.

 

Autor: Peeter Allikoja

Vahendas Viljandi LTK Sakala